Pro koho je liposukce vhodná a komu se nedoporučuje?


Tumescentní liposukce je vhodná zejména pro pacienty, kteří mají nahromaděný tuk v problémových partiích. Nejedná se o obézní pacienty, ale o lidi s mírnou nadváhou, kteří chtějí metodou odsátí tuku upravit podstavu o 5 – 15 kg. V případě, že nepomohla ani dieta ani pravidelný sport, je pro vás tato metoda vhodným řešením, jak zformovat svoji postavu. Ženy si většinou nechávají upravit hýždě, boky, stehna, břicho, podbřišek, okolí kolen a lýtka. U mužů jsou nejoblíbenější partie břišní, podbradek, prsa a boky bylo. Maximální věková hranice pro tuto operaci není určena, vždy závisí na zdravotním, psychickém a fyzickém stavu pacienta. Pokud však dochází k tomuto estetickému zákroku u pacientů ve věku 55 let a výše, je nutné upozornit je na to, že k odsátí tukové tkáně sice dojde, ale elasticita kůže již není taková, jako u mladších pacientů, proto výsledný efekt nebude stoprocentní. V tomto případě je pak vhodné kombinovat liposukci s plastickou operací spojenou s odstraněním přebytečné kůže. Pacienti, kteří chtějí tumescentní liposukci podstoupit, by měli být v dobrém zdravotním stavu a měli by být psychicky vyrovnaní. Zároveň by měli splňovat určité požadavky na tělesnou hmotnost a elasticitu pokožky cs.wikipedia.org. Nejvhodnějším pacientem je tedy člověk s normální váhou a člověk mladšího věku, který má ještě elastickou kůži. Výsledný efekt je v těchto případech nejlepší.

Liposukce není vhodná pro pacienty se zdravotními problémy, jako je například cukrovka, pacienty se srdečními nebo plicními poruchami, poruchami krevní srážlivosti, pacienty, kteří užívají dlouhodobě antidepresiva, pacienty nemocné se štítnou žlázou, osoby s vysokým krevním tlakem nebo osoby s onemocněním jater nebo pro ty z vás, kteří byli nedávno operování v blízkosti oblasti, kterou si chcete nechat nyní pomocí liposukce upravovat.

Cena liposukce

Cena operace je pouze orientační cs.wikipedia.org. Záleží na tom, jakou kliniku si vyberete, na tom, kolik se platí za konkrétní problémovou partii, na rozsahu prováděné operace, na tom, jaký typ anestezie si vyberete, zda cena obsahuje i pooperační ošetření, hospitalizaci a zda máte v ceně zahrnuty pooperační elastické prádlo a savé pleny na zachycování odtékající tekutiny. Celková cena se může pohybovat v rozmezí 21.000,- Kč až 54.000,- Kč. Průměrná a nejčastější cena je cca 37.000,- Kč.

Rate this post