Tipy na žehlení vlasů


Úprava vlasů pomocí žehlení je v poslední době oblíbeným kosmetickým hitem. Díky žehlení vlasů můžete snadno narovnat vlnité vlasy, rovné vlasy proměnit v ještě rovnější hřívu, nebo je naopak díky zvláštní žehličce zvlnit. Žehlením vlasů se dá docílit řada krásných vlasových efektů a účesů. Je však třeba dbát určitých kroků a rad. Nyní se podíváme na některé z tipů, jak zdravě a správně žehlit vlasy. Jak už víte z předchozích našich článků, žehličky na vlasy se vyrábějí z několika materiálů. Při výběru nové žehličky je nutné držet se několika zásad, zejména právě v ohledu na materiál žehličky. Právě materiál, ze kterého je vyrobena žehlicí plocha, je nejdůležitějším prvkem. Doporučujeme vyhnout se levným žehličkám s kovovým povrchem. Mají sice jednu nespornou výhodu, kterou je nižší cena. Avšak tyto levné kovové žehličky nedokáží narovnat vlasy v takové kvalitě jako žehličky z vhodnějších materiálů (keramické nebo teflonové žehličky na vlasy).

Žehličky z keramickou nebo teflonovou žehlicí plochou jsou o řád kvalitnější. Díky těmto materiálům se vlasy nepřilepují k ploše, což je o poznání méně poškozuje. Další výhodou je rovnoměrné rozložení tepla, které má také vliv na menší míru poškození vlasů. Pokud hledáte svou první žehličku na vlasy, rozhodně si připlaťte za žehličky s ionizačním efektem. A o co v případě ionizačního efektu jde? Díky ionizaci se nebudou vlasy elektrizovat a výsledek žehlení vlasů bude mnohem dokonalejší. Při použití ionizační žehličky je proces žehlení snazší, vlasy jsou lesklé a příjemně hladké. V případě, že s žehlením vlasů nemáte větší zkušenosti, doporučujeme se vyhnout žehličkám s hřebínkem. Prameny vašich vlasů se s ním mohou zacuchat a poničit.

Při výběru žehličky na vlasy je důležité dbát i na možnost nastavení teploty žehlení. Různé typy vlasů potřebují pro nejlepší efekt žehlení jinou teplotu. Velmi jemným a oslabeným vlasům stačí relativně nízké teploty od 120 do 14 stupňů. Pokud máte jemné vlasy, nenastavujte teplotu vyšší než 160 stupňů. Středně silné vlasy žehlete při teplotách do 180 stupňů. V případě, že jsou vaše vlasy silné a hrubé, tak můžete otestovat teplotu až 200 stupňů. Ze začátku můžete zkoušet nízké teploty a postupně je zvyšovat podle efektu žehlení. Některé levnější žehličky nemají regulátor teploty. V takovém případě dochází k žehlení pouze při jedné teplotě, což má za následek nekvalitní vyžehlení vlasů (pokud tedy nemáte štěstí a netrefíte s kvalitou vlasů do nastavené teploty). Vysoká teplota žehlení může vaše vlasy zbytečně ničit.

Důležitou otázkou v oblasti žehlení vlasů je samotná technika žehlení. Vlasy jsou velmi šetrné a náchylné k poškození. Proto je nutné vlasy žehlit velmi opatrně. Teplotu nastavte co nejnižší a zvyšujte ji pouze pokud není žehlení dokonalé. Doporučujeme také používat speciální kosmetické přípravky na ochranu vlasů. Doporučujeme také používat speciální kosmetické přípravky na ochranu vlasů

Rate this post